w Kontakcie JST
Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Ferie w Koninie

22 godziny temu

Ferie czas zacząć! Na stronie www.konin.pl znajdą Państwo zestaw informacji dotyczących zajęć organizowanych w ferie przez miejskie jednostki: Koniński Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną, a także przez Muzeum Okręgowe.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, znajdą ją Państwo pod linkiem: https://bit.ly/3kMbRVn.

Więcej

Ferie w Młodzieżowym Domu Kultury

6 dni temu

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie w czasie Ferii Zimowych 2023 prowadzi bieżące zajęcia edukacyjne dla stałych uczestników. Godziny zajęć w czasie Ferii Zimowych 2023 ustalane są indywidualnie z instruktorem. Ponadto zapraszamy dzieci, które nie są uczestnikami zajęć MDK na zajęcia otwarte. Poniżej plan na styczeń, cały program jest dostępny na www.mdkkonin.pl.

28-29 stycznia 2023 r. (sobota i niedziela) - Zimowe warsztaty TOP DANCE, przygotowane przez Agnieszkę Łapaj-Lewandowską i Katarzynę Łapaj-Strzykowską.

Warsztaty obejmują różne style i techniki:  Jazz z Grzegorzem Pańtakiem, dyrektorem Kieleckiego Teatru Tańca, Akrobatykę z Dominikiem Karbowskim, Modern z Dawidem Pierogiem, Hip-hop z Przemkiem Grzelakiem, Balet z Marią Chrysostomou. 

30 stycznia 2023 r. (poniedziałek) – Zajęcia aktorskie z Jarosławem Sparażyńskim.

Warsztaty „Kolorowa zima” Niepubliczna Szkoła Montessori Odkrywcy Świata (9:30 – 11:30) - dzieci od 6 do 10 lat, prowadzi: Monika Jeżyk-Taras.

31 stycznia 2023 r. (wtorek) – Zajęcia otwarte „Gitara od podstaw”, sala: 208, godzina: 12:00-14:00, wiek: od 9 do 13 lat, prowadzi: Marek Lewandowski.

– Zajęcia otwarte ogólnorozwojowe z elementami akrobatyki sportowej, sala: 203, godzina: 14:00-15:00, wiek: od 6 do 10 lat, prowadzi: Justyna Swędrowska.

– Zajęcia otwarte „Piosenka jest dobra na wszystko” – wprowadzenie do zajęć wokalnych, sala: 001, godzina: 14:00-16:00, wiek: od 7 do 14 lat, prowadzi: Anna Marciniak.

Więcej

WOŚP2023: licytujemy karnet na basen

7 dni temu

Zapraszamy do udziału w internetowych aukcjach Sztabu WOŚP #740 w Koninie.


Zapraszamy do licytacji karnetu na basen w Obiekcie Rekreacyjno-Sportowym „Rondo” w Koninie (Aleje 1 Maja 1a) przekazanego przez Prezydenta Miasta Konina Piotra Korytkowskiego. Obiekt to rodzinny park wodny z sześcioma torami do pływania, zjeżdżalnią, brodzikiem, rwącą rzeką, masażami wodnymi, sauną i jacuzzi.

Licytujemy voucher podarunkowy o wartości 690 zł uprawniający do 30 wejść na basen. Karnet jest ważny do 31 grudnia 2023 roku.


Link do licytacji: https://allegro.pl/oferta/karnet-na-basen-od-prezydenta-miasta-konina-13156746776

Więcej

Bilet MZK do licytacji na WOŚP 2023

8 dni temu

Zachęcamy do licytacji biletu imiennego, całorocznego, sieciowego na wszystkie linie autobusowe MZK w Koninie przekazanego przez Prezydenta Miasta Konina Piotra

Korytkowskiego. Karnet o wartości 1.010 zł, uprawnia do bezpłatnych przejazdów autobusami MZK na wszystkich liniach autobusowych od 1.02.2023 do 31.01.2024.


https://allegro.pl/oferta/bilet-mzk-od-prezydenta-miasta-konina-13125118476 


Tytuł aukcji: Bilet MZK imienny , sieciowy, całoroczny przekazany przez Prezydenta Miasta Konina 

Więcej

Spotkanie informacyjne dla konińskich przedsiębiorców o wsparciu oferowanym przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną

11 dni temu

Miasto Konin zaprasza konińskich przedsiębiorców na bezpłatne spotkanie informacyjne z przedstawicielami Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w zakresie wsparcia w postaci zwolnienia z podatku CIT dla osób prawnych/ PIT dla osób fizycznych, prowadzących działalność gospodarczą w związku z nową inwestycją lub rozwój swojego przedsiębiorstwa. Podczas spotkania przedstawione zostaną obowiązujące przepisy w zakresie Polskiej Strefy Inwestycji (PSI). Przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się również, jakie inwestycje kwalifikują się do objęcia pomocą publiczną oraz jakie warunki należy spełnić, by wsparcie uzyskać.  

Spotkanie odbędzie się w dniu: 20 lutego 2023 r. godzina 10:30, w siedzibie: Urzędu Miejskiego w Koninie, plac Wolności 1, sala 101. Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych tematem zwolnień z podatku CIT dla osób prawnych/ PIT dla osób fizycznych, w szczególności prowadzących działalność produkcyjną lub świadczących nowoczesne usługi dla biznesu (IT/BPO/SSC). Zgłoszenia na spotkanie przyjmowane są w Wydziale obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Koninie na adres [email protected] lub telefonicznie pod numerem 63 240 12 34.

Spotkanie informacyjne prowadzone przez przedstawicieli Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o wpisie na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej

"Bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy" przez Konin

12 dni temu

Konin zaznaczy swój wyraźny ślad w czwartej edycji Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy, czyli z Gniezna do Warszawy. Ta inicjatywa ma swój szczytny cel – dochód z niej zostanie przekazany na WOŚP. 302-kilometrowa trasa została podzielona na 32 etapy. Ten koniński, jak podkreślają organizatorzy, jest w czwórce najważniejszych!


Bieg wyruszy 28 stycznia z Gniezna. Skład podstawowy będzie liczył około 30 sportowców, wśród nich będzie koninianin Maciej Ziółkowski – Triton Konin. Po drodze, w mijanych miejscowościach, do biegaczy może przyłączyć się każdy. 28 stycznia wieczorem około 21:15 biegacze dotrą do Konina. Przywitamy ich przy rondzie WOŚP. Kolejny etap trasy wynoszący 10 km i 300 m Konin - Święte należy do naszych miejscowych biegaczy – zarówno zrzeszonych w Klubie Biegacza Aktywni Konin, Triton Konin, Partyzanci, jak i tych niezrzeszonych. – Bardzo się cieszę, że Konin po raz kolejny znalazł się na trasie tego wyjątkowego biegu. Jest to niezwykła okazja, żeby wesprzeć WOŚP – mówił Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina. Zadeklarował, że sam też już po raz drugi pobiegnie z uczestnikami, na odcinku od Posady do ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Najwyżej będę potrzebował pomocy medycznej, ale jakoś sobie z tym poradzę! – dodał.

Każdy może też wesprzeć ten szczytny cel, wrzucając pieniądze do puszki biegaczom czy do e-skarbonki - https://eskarbonka.wosp.org.pl/n44efk

Zachęcamy do udziału w biegu i do wsparcia zbiórki!

Więcej

WOŚP w Koninie

13 dni temu

Koniński sztab WOŚP, działający przy Centrum Kultury i Sztuki, przedstawił program 31. Finału WOŚP w naszym mieście. Co nas czeka w niedzielę 29 stycznia? Licytacje, koncerty, stoiska, transmisja live, specjalni goście, bieg, morsy i wiele, wiele więcej! A przede wszystkim jeden cel - pomoc najbardziej potrzebującym. W konińskim Sztabie 740 jak zwykle sporo się dzieje, dlatego warto zapoznać się z planem poniżej.

Więcej

Zaproszenie na dwa wydarzenia

14 dni temu

20 stycznia, godz. 11.00, plac Wolności

Złożenie kwiatów po tablicą upamiętniającą tragiczną śmierć dwóch mieszkańców Konina: Lucjana Ptaka i Aleksandra Miłkowskiego (20 stycznia 1945 roku). 


21 stycznia, godz. 14.30, Wał Tarejwy

W 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego pod tablicami upamiętniającymi: ojca Maksymiliana Tarejwo - kapelana wojsk powstańczych i Zygmunta Waryłkiewicza - oficera wojsk powstańczych rozstrzelanego na konińskim błoniu w listopadzie 1863 roku prezydent Piotr Korytkowski oraz przedstawiciele organizacji kombatanckich, mieszkańcy Konina oraz uczestnicy rajdu turystycznego śladami Powstania Styczniowego złożą kwiaty. 

Więcej

Program ,,Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023

14 dni temu

Miasto Konin - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie zamierza przystąpić do realizacji Programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023.

ADRESACI PROGRAMU:

- mieszkańcy Konina

- seniorzy w wieku 65 lat i więcej mający problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

W ramach programu realizowane będą dwa moduły działań:

Moduł I - zapewnienie wsparcia seniorom w wieku 65 lat i więcej przez świadczenie usług wynikających z rozeznanych potrzeb na terenie danej gminy, przede wszystkim

  • Wsparcie w czynnościach dnia codziennego (robienie zakupów – koszt zakupów pokrywa senior, dostarczanie posiłków).

Moduł II - poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla osób starszych przez zwiększanie dostępu do „opieki na odległość” poprzez zakup tzw. opasek bezpieczeństwa wraz z systemem obsługi.

Opaska bezpieczeństwa będzie połączona z całodobowym Centrum monitoringu, co daje poczucie bezpieczeństwa nie tylko seniorowi, ale także jego rodzinie.

Usługi realizowane w ramach Programu są bezpłatne dla mieszkańców miasta.

W celu rozeznania potrzeb osoby zainteresowane udziałem w Programie prosimy o kontakt do dnia 20.01.2023r. z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Koninie ul. Przyjaźni 5, tel. 63 249-96-55 lub 63 249-96-29, e-mail: [email protected]

 

Więcej

Odpady. Zmiana numerów kont

15 dni temu

Przypominamy, że 1 stycznia 2023 r. uległy zmianie indywidualne numery rachunków bankowych dla wpłat z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nowe numery kont razem z informacją o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zostaną przesłane Państwu w zawiadomieniu drogą pocztową.Więcej

Kategorie

Kalendarz wydarzeń

pon
wt
śr
czw
pt
sob
niedz